Arganový olej - použití a účinky na vlasy

Arganový olej obsahuje ve vysoké koncentraci tokoferoly (vitamin E), esenciální mastné kyseliny (vitamin F), karotoneidy (vitamin A), steroly a skvalen. Vysoký obsah vitaminů na vlasy je důvodem, proč kosmetické koncerny přidávají arganový olej do šamponů (nebo také jen uvádějí, že v nich arganový olej je).  Pokud chcete mít jistotu, že Váš šampon arganový olej opravdu obsahuje, není nic jednoduššího než nalít čistý arganový olej do levného šamponu na přírodní bázi (třeba březového nebo kopřivového) a pořádně protřepat. Arganové šampony vyráběné v Maroku obsahují kolem 7 % arganového oleje. 

Maximálního efektu pro kvalitu vlasů a vlasové pokožky dosáhnete aplikací olejové vlasové masky z čistého 100% arganového oleje.

Navlhčete a lehce osušte ještě neumyté vlasy a pomocí rozstřikovače do nich aplikujte přiměřené množství arganového oleje, přitom se snažte maximum oleje dostat k jejich kořínkům. Vlasy i pokožku lehce promněte, zabalte do ručníku a nechte asi hodinu působit a pak si vlasy umyjte jemným šamponem.