Arganový olej - použití a účinky na pleť

Používání arganového oleje k dennímu ošetřování pleti je nejčastějším způsobem jeho aplikace. Pozitivní účinky arganového oleje na kvalitu pleti objevily berberské ženy již před staletími, v současné době roste jeho obliba na celém světě. 

Arganový olej se velice dobře roztírá, dobře vsakuje, pleť promastí a přitom nezanechává pocit mastnoty a především přirozeným způsobem zlepšuje její kvalitu – díky vysokému obsahu antioxidantů a vitaminů pleť vyživuje, obnovuje její pružnost, zpomaluje její stárnutí a tvorbu vrásek. Je asi zbytečné, aby arganový olej používaly ..náctileté slečny, ale později, kdy pokožka se již neregeneruje sama, může pomoci lépe než nejrůznější speciální, často na chemické bázi namíchané kosmetické krémy drahých značek.

Nejobvykleji se arganový olej používá k ošetření partií obličeje a dekoltu - namísto hydratačních krémů. Trochu oleje si stříkněte na obličej a prsty jemně vmasírujte do pokožky. Pokud se líčíte, je vhodné použít arganový olej až večer po očištění pleti, tak aby vyživující látky obsažené v arganovém oleji pronikly do pokožky a mohly na ni působit celou noc. Pokud líčidla nepoužíváte, můžete arganový olej aplikovat i ráno - kromě toho, že pokožku hydratuje, ochrání Váš obličej před povětrnostními vlivy a škodlivým ultrafialovým zářením –  má přirozený ochranný faktor.

Arganový olej je také vhodný prostředek pro ošetření pokožky po holení, podrážděnou pokožku zklidní lépe než vody a balzámy vyráběné na bázi alkoholu a chemie. 

Arganový olej je jeden z nejlepších a nejuznávanějším prostředků proti vráskám. Jeho pozitivní účinek je založený na mimořádně vysokém obsahu přírodních vitaminů a antioxidantů, které pronikají do pleťových buněk a zvyšují jejich pevnost a pružnost.  Proto mezi nejoblíbenější pleťové krémy proti vráskám patří právě arganové krémy.  

Všimněte si, že ani na drahých arganových očních krémech proti vráskám nebývá uvedeno kolik arganového oleje obsahují. Pokud chcete mít jistotu, že tam arganový olej opravdu je, můžete si arganový oční krém na vrásky udělat sama. Arganový olej lze vmíchat téměř do jakéhokoliv pleťového krému, mísí se s nimi docela snadno, k promíchání stačí třeba dřívko od nanuku. Tímto způsobem můžete využít účinné složky arganového oleje k zlepšení kvality své pleti a přitom dále používat svůj osvědčený pleťový krém. 

 

Více informací o arganovém oleji Yassine najdete na stránce arganový olej, objednat jej můžete prostřednictvím objednávkového formuláře.