Arganový olej a kožní problémy

I když je arganový olej známý hlavně jako prostředek pro udržení mladistvého vzhledu pleti, má široké uplatnění při léčbě nejrůznějších kožních problémů. Pomáhá při hojení oparů, ekzémů, zánětů i plísní mezi prsty.  Je to vynikající prostředek pro ošetření nehtů a nehtových lůžek poškozených lakováním. V mateřství působí jako prevence proti vzniku strijí. Je to i výborný prostředek na ošetření zadečků miminek – dobře se roztírá, rychle zhojí opruzeniny a přitom neobsahuje žádnou chemii.Příznivé účinky arganového oleje na zdravotní stav kůže jsou přitom založeny na stejných základech jako jeho omlazující efekt – na unikátním složení s vysokým obsahem antioxidantů, vitaminů a sterolů.

Arganový olej může pomoci i k významnému zklidnění projevů lupénky. Ta je v zásadě chronické zánětlivé onemocnění kůže, proto na ni lékaři často předepisují masti obsahující kortikosteroidy. Ty mají silné protizánětlivé účinky, ale také některé nepříznivé vedlejší účinky.   

Proto je pochopitelná snaha hledat jiné, šetrnější metody léčby. Jednou z přírodních alternativ je aplikace arganového oleje na postižená místa. Arganový olej obsahuje vysoké procento vitaminu E (který obdobně jako kortikosteroidy je protizánětlivým antioxidantem), vitaminu F (hydratuje a vyživuje pokožku), sterolů (zvyšují pevnost a pružnost kůže) a skvalenu (podporuje regeneraci a léčení kůže). 

Z hlediska léčebných účinků na lupénku je podstatné, že arganový olej kůži důkladně promastí, poskytne jí potřebné vyživující látky a díky protizátětlivým vlastnostem vitaminu E ji ochrání před nepříznivými vnějšími vlivy a sníží riziko zámětů a infekcí.  

Máme klienty, kteří arganový olej na lupénku používají a pomáhá jim. Výsledky přitom zlepšuje zdravý životní styl (pohyb, nekouření, rozumná abstinence, různorodá strava, pravidelný pitný režim, hygiena) a také pobyt na slunci a čerstvém vzduchu. Záruku, že arganový olej proti lupénce pomůže, však nikdo dát nemůže - problémem všech metod léčby lupénky je skutečnost, že to co někomu pomůže, u jiného nezabírá.

Pokud se rozhodnete to s arganovým olejem zkusit, mohl by arganový olej Yassine, který dovážíme přímo z Maroka, být dobrou volbou. Je to 100 % čistý kosmetický arganový olej špičkové kvality bez jakýchkoliv příměsí, který před uvedením na český trh prošel mikrobiologickými a kožními testy a je na něj zpracována „Zpráva o bezpečnosti kosmetického přípravku“. Více informací o arganovém oleji Yassine najdete na stránce arganový olej , objednat jej můžete prostřednictvím objednávkového formuláře.